Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Zravá výživa ve wellness stylu

Zravá výživa ve wellness stylu
Publikováno 08/05/2013

 

Zaujal vás životní styl wellness, který nejenže je dnes moderní, ale především představuje zdravý přístup k životu? Možná si občas dopřejete wellness aktivitu, ale co se i stravovat ve wellness stylu?

 

Strava ve stylu wellness

Jak se stravovat ve stylu wellness? Nemusíte se bát, že by šlo o nějaké složité zásady stravování. Jednoduše můžeme říci, že wellness stravování se shoduje se zdravým životním stylem.

Platí tedy pro něj stejná základní doporučení. Jsou jimi:

  • Jezte pravidelně, a to v několika menších dávkách. Měli byste mít alespoň pět jídel denně. Hlavní jídla prokládejte svačinami, které nejsou příliš kalorické.
  • Zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, přičemž se snažte soustředit konzumaci ovoce do ranních hodin a zeleniny do odpoledních hodin.
  • Dodržujte pitný režim.
  • Zařaďte do svého jídelníčku ryby alespoň dvakrát týdně. Upřednostňujte také drůbeží maso. Snižte příjem vepřového a hovězího masa a snažte se jíst jen libové maso.
  • Z kuchyňských příprav jídel co nejvíce omezte smažení.
  • Vynechávejte nebo jen výjimečně konzumujte sladká a tučná jídla a uzeniny. Celkově snižte příjem tuků.
  • Používejte rostlinné oleje.

 

Stravování ve wellness stylu znamená také pestrost stravy. Netrapte se tím, že se budete snažit udržet postavu jednotvárnými nízkokalorickými jídly. Hledejte si nové recepty, které spadají do zdravé výživy a jsou zároveň chutné. Tyto dvě vlastnosti se vylučují.

 

Pozor na nekvalitní potraviny

V poslední době se stále více mluví o nekvalitních potravinách, které se bohužel stále prodávají v obchodech. Proto je na místě nakupovat potraviny s rozmyslem. Čtěte nálepky na zboží. Zaměřte se především na složení potravin. Je dobré vědět, co jíte. Snažte se vyřadit ze stravy výrobky obsahující příliš dochucovadel, konzervantů a dalších „éček“.

 

Přidat komentář