Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Jaké vybrat topidlo do infrasauny?

Jaké vybrat topidlo do infrasauny?
Publikováno 07/06/2013

 

Zajímáte se o infrasauny, nebo sami zvažujete její koupi? Pak byste se také měli zajímat o saunová topidla. Jaké vybrat pro vaše účely?

 

Možnosti saunových topidel

Topidla v infrasaunách mohou být různá. Obvykle rozlišujeme tři druhy:

  • keramické topidlo: Zajistí rychlejší ohřev infa sauny a nepotřebujete k tomu velký počet zářičů. Během několika minut po zapnutí ohřevu můžete se saunováním začít. Životnost keramického topidla je cca 8 000 hodin. Povrchová teplota keramického zářiče je 250 – 300oC. V některých typech sauny je při užití keramického topidla nevýhodou vyšší spotřeba elektřiny.
  • světelné keramické topidlo (Red Light): Tvoří ho trubice z křemičitého skla.  Požadované teploty se s ním v infrasauně dosáhne ještě rychleji než s keramickým topidlem. Produkuje nejen sálavé teplo, ale i světlo, která má rovněž na člověka pozitivní vliv. Životnost světelného keramického topidla je také kolem 8 000 hodin. Dokáže vyvinout povrchovou teplotu 300 – 500oC. Proto ho chrání ochranná mřížka.
  • karbonové topidlo: Tvoří ho tenké karbonové pásy. Je zde pomalejší zahřívání, ale je rovnoměrné a efektivní. Může dosáhnout povrchové teploty 70 – 170oC. Díky svým vlastnostem proniká teplo produkované karbonovým topidlem hlouběji do tkání a tím se zvětšuje jejich terapeutický efekt. Životnost topidla se pohybuje kolem 12 000 hodin. Pořizovací náklady jsou vyšší.

 

Saunová regulace

Se saunovými topidly souvisí i saunová regulace, která je rovně součástí sauny. Na trhu jsou různé saunové regulace. Musí splňovat především nároky na bezpečnost. Nezanedbatelnou vlastností je také větší ekonomičnost provozu. Mnohé se však vyznačují i pěkným designem.

Saunová regulace se umisťuje mimo prostor potírny. V potírně je pouze namontované čídlo, prostřednictvím kterého se snímá teplota a vlhkost v místnosti.

 

Přidat komentář