Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Zkuste pilates

Zkuste pilates
Publikováno 04/05/2014

Každému člověku vyhovuje jiná fyzická aktivita. Hledáte zrovna takovou, která bude nejlépe vyhovovat vám? Zkuste pilates. Že přesně nevíte, v čem spočívá? Přibližme si ho.

 

Co je pilates

Pilates představuje tělesné cvičení, které si svůj název nese podle Josepha Pilatese, který na počátku tuto metodu vyvinul a propracoval. Hlavním cílem tohoto cvičení je zlepšit kontrolu nad vlastním tělem, posílit ho a učinit ho ohebnějším.

Pro cvičení pilates se používají různé přístroje. Patří mezi ně např. reformer (lavice s pojízdným vozíkem), cadillac (trapézový stůl), high chair (vysoká židle), foot corrector (korektor chodidel) atd.

Lekce pilates trvá většinu jednu hodinu a je vhodná pro všechny lidi různých věkových kategorií i odlišné fyzické úrovně. Mohou se mu věnovat i senioři, těhotné ženy či ženy krátce po porodu, lidé s nadváhou atd.

Svou oblibu si nachází pilates i mezi sportovci, kteří ho volí jako kompenzační cvičení díky kvalitě strečinku, tj. protažení svalů.

Chystáte se na první hodinu pilates a nevíte co si vzít s sebou? Postačí vám pohodlné oblečení, ručník a pití. Nepotřebujete obuv ani ponožky.

 

Účinky pilates

Pilates má mnohé příznivce, kteří si ho oblíbili díky pozitivním účinkům tohoto cvičení. Při pravidelném cvičení zlepšíte svou ohebnost a flexibilitu a zároveň budete účinně formovat postavu, především břicho, záda, paže, stehna atd. Pozitivní vliv má i na funkci velkých kloubů.

Cvičení pilates je prevencí bolesti zad, ale také pomáhá zbavovat se jí. Při cvičení se totiž zlepšuje držení těla. Je rovněž prevenci osteoporózy a inkontinence.

Díky pilates se naučíte lépe dýchat a celkově vnímat své tělo. Uvolníte se a odbouráte stres. Celkově se budete cítit lépe, a to jak po fyzické, tak psychické stránce.

Next Story

This is the most recent story.

Přidat komentář