Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Dopřávejte si parní saunu

Dopřávejte si parní saunu
Publikováno 22/03/2013

 

Chcete lépe pečovat o své tělo a příjemně odpočívat? Přispějte k tomu parní saunou. Co si pod ní představit a jaké pozitivní účinky má na naše zdraví?

Co je to parní sauna

Parní sauna představuje teplou mlhovou lázeň. Od klasické sauny se liší tím, že v ní není tak vysoká teplota, ale je zde mnohem více vlhkosti. Vlhkost dosahuje až 100%. Teplota v parní sauně je kolem 45oC. Některým lidem vyhovuje tato sauna více, a to díky tomu, že tolik nepřehřívá organismus. Na rozdíl od klasické sauny není parní sauna ze dřeva. Je zpravidla zděná či je z jiných moderních materiálů.

Před vstupem do parní sauny se vysprchujte. Doba saunování záleží na vás. Zpravidla bývá kolem 10 – 20 minut. Poté se ochlaďte vlažnou vodou. Máte-li ještě chuť, můžete saunování opakovat. Po jeho skončení dodejte svému organismu tekutiny a minerální soli.

Parní sauna má mnohé pozitivní účinky na zdraví člověk, ale některým lidem se nedoporučuje do sauny chodit. Vyhnout byste se jí měli v případě zánětu dýchacích cest, máte-li teplotu, kašel, rýmu, průjem či se jinak necítíte dobře.

Parní sauně se vyvarujte i v případě kožní vyrážky, hnisajících ran a máte-li problémy se srdcem. Nejste-li si jisti, zda je pro vás parní sauna vhodná, poraďte se se svým lékařem.

 

Pozitivní účinky parní sauny

Parní sauna má mnohé pozitivní účinky na lidské zdraví. Díky inhalaci horké páry příznivé působí na různá onemocnění dýchacích cest. Pomáhá při léčbě a prevenci astmatu a vhodná je i při revmatických obtížích a při přetížení svalů.

Pára napomáhá prokrvení, a proto se následkem pravidelného saunování zlepšuje pleť, mizí akné, ale rovněž se zmenšuje celulitida. Ženy toužící shodit nějaký kilogram potěší, že pára podporuje redukci váhy. Celkově parní sauna vede k lepší imunitě a pevnějšímu zdraví. Blahodárné účinky má parní sauna i na psychiku člověka. Odpočinete si a zbavíte se stresů a dalších negativních emocí.

Přidat komentář