Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Jak na stravování a pitný režim při saunování?

Jak na stravování a pitný režim při saunování?
Publikováno 22/03/2013

 

Chodíte do sauny, či se do ní chystáte chodit? A znáte podstatné zásady sauování? Přibližme si, jak se správně stravovat a jaký dodržovat pitný režim při saunování.

 

Stravování při saunování

K saunování byste neměli přistupovat nalačno, ale ani s plným žaludkem. Nejezte tedy alespoň hodinu před saunováním a i předtím si dejte raději něco lehčího.

Během saunování nejezte vůbec a po jeho ukončení se nepřejídejte. Není vhodné jíst smažená či jiná tučná a těžká jídla. Po saunování byste se měli cítit lehce, jinak nedosáhnete efektu, který má sauna přinášet.

 

Pitný režim při saunování

Dodržování pitného režimu během saunování je velmi důležité. Před saunováním nepijte příliš, ale po saunování v žádném případě nezanedbejte doplnění tekutin, které vypotíte. Je důležité zajistit návrat rovnováhy organismu. Nezapomínejte, že kromě tekutin vypotíte i minerály a vitamíny. Jde především o draslík, vitamín C, hořčík atd.

Doplníte je, budete-li pít po saunování především ovocné šťávy, minerální vody, bylinné čaje atd. Vyhněte se však příliš slazeným nápojům. Pro doplnění tekutin jsou vhodné i polévky.

Před saunováním, během něj ani po něm nepijte alkoholické nápoje. Alkohol narušuje průběh termoregulace a je stresorem pro organismus. Vaše relaxace by po požití alkoholu nebyla účinná.

 

Vhodné doplňky stravy při saunování

Lidé mají saunování stále více v oblibě, a proto vznikají i různé doplňky stravy vhodné pro ty, kteří se této aktivitě věnují.

Doplňky stravy představují zpravidla nápoje, které kromě toho, že dodávají zpět tělu vypocené tekutiny, obsahují zároveň potřebné vitamíny a minerály.

Většina doplňků dodává tělu nejen tekutiny, vitamíny a minerály, ale napomáhá i hubnoucímu procesu.

Přidat komentář