Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Poznejte saunovací rituál

Poznejte saunovací rituál
Publikováno 22/03/2013

 

Možná si občas rádi zajdete do sauny, ale možná jde o váš oblíbený koníček, kterému jste zcela propadli. Patříte-li do druhé skupiny, už jste pravděpodobně poznali saunovací rituál. Že jste ještě o něm neslyšeli? Přiblížíme si ho.

 

O saunovacím rituálu

Saunovací rituál neboli saunový ceremoniál se nejdříve rozšířil v Rakousku a Německu, ale v současné době díky celkovému rozvoji saunování se s ním setkáte v celé střední Evropě včetně České republiky.

Saunovací rituál zpravidla provádí zkušený saunér. Zažít ho můžete především ve wellness centrech, ve kterých jsou součástí programu pro klienty. Kromě klasických saunovacích rituálů existují i ceremonie zaměřené na děti, které zahrnují více zajímavých prvků.

Saunovací rituál začíná tím, že saunér polévá horké kameny různými aromatickými esencemi. Příjemně saunu provoní, ale také se tím zvyšuje vlhkost v ní.

Poté saunér pomocí ručníku rozvíří horký vzduch, jež se v sauně drží pod stropem. Tím se zvýší účinek horkého vzduchu. To působí blahodárně na póry pokožky. Někteří saunéři umí s ručníkem zajímavé kousky, které vás jistě ohromí.

Uvedený rituál se opakuje třikrát a jeho opakováním postupně v sauně stoupá teplota.

Saunovací rituál je často spojený ještě s rozdáváním různých krémů a dalších produktů sloužící k potírání těla. Díky nim pokožku vyživíte a podpoříte ozdravný efekt sauny. K oblíbeným produktům patří peelingové krémy, ale třeba i med, cukrová třtina, rozemletá káva atd.

 

Saunovací rituály a soutěže

Saunovací rituály jsou skutečně velmi oblíbené. Svědčí o tom i fakt, že probíhají různé akce včetně mistrovství v saunování. Pokud máte k saunování vztah, jistě pro vás bude zajímavé se některé akce zúčastnit. Uvidíte různé zajímavé ceremoniály, které se liší svou délkou, ale i originálními nápady. Do saunovacího rituálu je možné zapojit různé pomůcky, hudbu atd.

 

 

Přidat komentář