Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

L-carnitin: Pro hubnutí při sportu

L-carnitin: Pro hubnutí při sportu
Publikováno 04/05/2014

 

Pokud chcete trvale zhubnout, měli byste do svého hubnoucího programu zařadit sport. Rádi byste získali maximum z fyzické aktivity pro své hubnutí? Pomůže vám v tom l-carnitin. Přibližme si ho.

 

L-carnitin

L-carnitin je důležitou látkou. Představuje derivát hydroximáselné kyseliny. Částečně jsme schopni si ho vyrobit sami a také ho dostáváme do organismu běžnou potravou. Při nedostatku l-carnitinu se hromadí mastné kyseliny a vznikají toxické látky.

Běžným projevem jeho nedostatku je snížená odolnost vůči stresu, ale také zvýšené ukládání tuků v krvi. V těžkých případech může dojít k srdečnímu onemocnění či dokonce k nemocem jater.

Chcete-li však podpořit váš sportovní výkon a hubnutí, je možné ho dodávat do těla prostřednictvím potravinových doplňků. Prodávají se v podobě pilulek či v tekuté formě. Více účinné látky obsahuje jeho tekutá podoba. Při užívání l-carnitinu v podobě potravinového doplňku se soustřeďte na to, abyste užívali množství od 100 do 5 000 mg denně. Obvykle se užívá půl hodiny před fyzickou aktivitou.

Kromě l-carnitinu se ještě vyskytuje d-carnitin. Ten se však v potravinových doplňcích nesmí objevovat, protože může bránit ve využití l-carnitinu.

 

Účinky L-carnitinu

Lidé zpravidla užívají l-carnitin díky tomu, že podporuje výkon. Je efektivnější a více podporuje hubnutí. Přispívá totiž ke spalování tuků, zvlášť při dlouhodobém užívání.

Kromě toho také snižuje únavu po cvičení. Při užívaní l-carnitinu vzniká po fyzické aktivitě v těle méně kyseliny mléčné, která únavu po cvičení způsobuje.

L-carnitin má také pozitivní vliv na oběhovou soustavu a mužskou potenci. Je podporou tvorby spermií i jejich pohyblivosti.

Dalšími účinky l-carnitinu to jsou podpora mozkové činnosti, lepší odbourávání glukózy z krve, snižování cholesterolu atd.

 

 

 

Přidat komentář