Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Proč před saunováním nekouřit ani nepít alkohol?

Proč před saunováním nekouřit ani nepít alkohol?
Publikováno 08/04/2013

 

 

Saunování zařazujeme do zdravého životního stylu. Je vhodnou prevencí zdraví a celkově působí pozitivně. Proto alespoň v den saunování vynechte alkohol a tabák. A proč je to tak důležité?

 

Saunování a alkohol

Chystáte-li se do sauny, vyhněte se před její návštěvou alkoholickým nápojům. Po jeho konzumaci by se vám mohlo v sauně udělat špatně či byste dokonce mohli zkolabovat.

Vlivem tepla dochází k rychlejšímu a intenzivnějšímu nástupu opilosti, a to i při pozření menších dávek alkoholu. Nehledě na to, že kdybyste svůj podnapilý stav ventilovali, nezkazili byste saunování pouze sobě, ale i dalším návštěvníkům.

Alkoholu se vyhněte i po návštěvě sauny. Narušuje se jím účinek saunování a navíc dehydruje, což vzhledem k tomu, že vypotíte z těla tekutiny, minerály i vitamíny, je nežádoucí. Proto po pobytu v sauně dejte raději přednost nealkoholickým nápojům obsahujícím minerály a vitamíny. Jsou jimi především džusy a rozmanité minerální vody.

 

Tabák a saunování

Před saunováním, ale hlavně po něm si odpusťte také cigarety. Samozřejmě kouření je nezdravé a odporuje zásadám zdravého saunování, ale především je nevhodné i kvůli jejich negativnímu vlivu na cévní systém. Právě na něj má saunování působit pozitivně.

Vlivem pobytu v potírně se cévy roztahují a budete-li následně kouřit, škodlivé látky z cigaret se snadněji dostanou do prokrvené sliznice dýchacích cest. Účinek saunování na vaše zdraví pak bude zcela opačný, než byste si přáli.

 

A jak je to s jídlem?

Z dalších zlozvyků, kterým je dobré se vyhnout, když jdete do sauny, je přejídání se. Pocit plného žaludku vám neumožní užít si saunu naplno. Snězte předtím jen něco lehkého. Hladovění a následné saunování se rovněž nedoporučuje.

Přidat komentář