Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Bosu jako oblíbená sportovní aktivita

Bosu jako oblíbená sportovní aktivita
Publikováno 04/05/2014

 

Fitness centra a pohybová studia nabízí rozmanité pohybové aktivity. Vyzkoušejte si různé sporty a určitě si mezi nimi najdete sportovní činnost, kterou si oblíbíte, a stane se součástí vašeho zdravého životního stylu. Oblíbenou aktivitou je bosu. V čem spočívá?

 

Co je bosu

Fyzická aktivita bosu si svůj název nese podle pomůcky, se kterou se cvičí. Jde o disk, které je z jedné strany plochý a z tvrdého materiálu a druhá strana tvoří pružná kopule. Název je z anglické zkratky „Both Side UP“ popisující základní vlastnost pomůcky (obě strany nahoru).

Cvičební pomůcka umožňuje velké množství cviků. Proto je bosu zábavným sportem přinášející stále nové možnosti pro procvičení všech svalových partií.

Jde o namáhavou fyzickou aktivitu. Ovšem fyzická kondice se rychle zlepšuje, takže si brzy zvyknete. Vybrat si můžete z různých variant tréninků, právě podle toho, jak jste na tom s fyzickou kondicí. Oblíbený je BOSU Aerobik, Bosu Pilates, BOSU Core (zaměřené na posilování centra těla) atd.

 

Účinky bosu

Bosu je zábavné cvičení, u kterého bude moci sledovat, jak se rychle zlepšuje vaše fyzická kondice. Pro udržení stability, která je na bosu nutná, zapojuje svaly celého těla včetně svalů, které je jinak těžké procvičovat. Jde o tzv. hluboké svaly.

Dojde tak k celkovému formování a posílení svalů organismu. Díky cíleným pohybům se nejvíce formují boky, hýždě a stehna. Při pravidelném cvičení se zbavíte přebytečných kilogramů.

Cvičení rovněž přispívá ke zlepšení rovnováhy a stability těla, podpoříte jeho správné držení a díky tomu je i vhodnou prevencí různých bolesti zad a šíje.

Samozřejmě jako všechny sportovní aktivity má pozitivní vliv rovněž na psychiku. Uvolníte se, zbavíte se stresu a budete mít dobrý pocit sama ze sebe. Cvičení je zpravidla zábavné a rychle a příjemně utíká.

 

Přidat komentář