Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Zintenzivněte svůj prožitek v sauně vůní

Zintenzivněte svůj prožitek v sauně vůní
Publikováno 07/06/2013

 

Saunování vám samo o sobě přinese příjemnou relaxaci, kterou však můžete podpořit i dalšími smyslovými podněty. Na uklidnění člověka velmi příznivě působí různé vůně. Zkuste si i vy obohatit saunování vonnou esencí.

 

Saunové aroma

A jak si užívat vůní při saunování? Nejjednodušším způsobem je koupit si vonnou esenci ve flakonku v podobě koncentrátu a přidávat ji do vody ohřívané na saunových kamenech. Při vypařování se uvolňuje vůně. Množstvím koncentrátu ve vodě si určujete intenzitu aroma. Někdo má rád těžší vůně, jiní jen její lehké nádechy.

Mezi oblíbená saunová aroma patří vůně borovice, máty, eukalyptu, citrusů, břízy, jablka atd.

V některých saunách jsou pro uvolňování vůní instalované automatické dávkovací pumpy esencí.

Relativně novou možnosti, jak si dopřávat aroma v sauně, představuje bylinná sauna. Od té klasické se liší typem kamen mající vestavěnou misku na vonné esence. Budete se nejen kochat příjemnou vůní, ale bylinné sauny mají velmi příznivý vliv na průdušky. Z bylinných vůní se nejčastěji využívá heřmánek, jasmín, meduňka atd. Jednotlivé bylinky mají různé účinky.

 

Jak na nás působí vůně?

To, že na nás vůně pozitivně působí, je obecně známé. Z tohoto faktu také čerpá aromaterapie, která se (zjednodušeně řečeno) zabývá léčbou pomocí vůní. Právě jednou z nejoblíbenějších procedur aromaterapie je aromatická inhalace, ke které dochází v sauně.

Aromatická inhalace má pozitivní vliv na psychiku a dokáže navodit i určité tělesné pocity. Další pozitivní účinky se odvíjí podle toho, jakých vůní se užívá. Kromě aromatické inhalace se také využívá aroma masáží a aromaterapeutických koupelí.

Přidat komentář