Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Najdete si zalíbení v masáži lávovými kameny?

Najdete si zalíbení v masáži lávovými kameny?
Publikováno 08/05/2013

 

 

Vybíráte si mezi četnými masážemi tu, která by byla nejvhodnější pro vás? Možností máte mnoho. Určitě si nenechte ujít masáž lávovými kameny. Co od ní můžete čekat?

 

O masáži lávovými kameny

Masáž lávovými kameny (z angl. Magic Hot Stones) je oblíbená tepelná terapie s mnohými pozitivními účinky. Jde o relaxační typ masáže. Vede tedy především k uvolnění masírovaného. Technika je v současné době velmi oblíbené i v České republice. Své kořeny má na Havajských ostrovech, ale mnohaletou tradici má i v Číně.

Masáž spočívá v působení lávových kamenů, které jsou nahřáté v horké vodě. Poté jsou přikládaná na různá místa na těle člověka, nejčastěji na zádech.

Lávové kameny se k masáži využívají díky své schopnosti držet v sobě dlouhou dobu teplo. Teplo z nich se rozlije do celého těla masírovaného. Tím dochází k uvolnění a jejich četnému pozitivnímu působení.

Pro podporu účinků se používají i různé voňavé esence, což umocňuje celkový příjemný pocit z masáže.

 

Pozitivní účinky masáže lávovými kameny

Pozitivní účinky masáže lávovými kameny jsou mnohé. Teplo z kamenů působí velmi dobře na ztuhlé svaly, eliminují se křeče a bolesti kloubů, ale pozitivní vliv má masáž i na trávení a krevní oběh. Zlepšuje pokožku, působí proti celulitidě a vyplavuje škodlivé látky z těla.

Masáž lávovými kameny má rovněž pozitivní účinky na psychiku člověka. Zbavíte se nervozity, stresu a napětí a při pravidelných masážích dosáhnete i lepšího spánku, celkového zklidnění a lepší schopnosti soustředit se.

Masáži lávovými kameny se vyhněte při horečnatých, infekčních či kožních onemocněních. Nevystavujte si ji ani v případě, že máte křečové žíly či problémy s oběhovou soustavou. Vhodná není ani pro těhotné ženy.

Dále se jí vyhněte při onemocnění srdce, zranění, silné menstruaci, migréně či pooperačních stavech.

 

Přidat komentář