Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Pusťte se do detoxikace organismu

Pusťte se do detoxikace organismu
Publikováno 08/05/2013

 

Slyšeli jste někdy o detoxikaci organismu? Pravděpodobně ano. V souvislosti se zdravým životním stylem se o ní mluví stále častěji. Pročistěte si i vy tělo. Jak na to?

 

O detoxikaci organismu

Detoxikace představuje proces, v rámci kterého dochází k odstranění toxických látek z těla. Dříve se pojem „detoxikace“ spojoval především se závislostmi na návykových látkách (drogách, alkoholu).

Dnes se však pojí také se zdravým životním stylem. Pomůže vám pročistit organismus od škodlivých látek. Existují různé detoxikační diety a doporučení. Liší se od sebe v četných aspektech. Někteří provádějí jednou za čas detoxikaci organismu tím, že jeden den nejedí, ale jen přijímají tekutiny. Jde asi o nejjednodušší způsob.

Aby detoxikace organismu byla efektivní, měl by člověk kromě ní dodržovat i základní zásady zdravé výživy a vyhnout se látkám, které zatěžují tělo toxiny. Mezi ně patří cukr, kofein, alkohol, léky a mnohé další potraviny.

Detoxikace může být všeobecná, ale také zacílená na určitou část těla, např. na tlusté střevo či ledviny.

Střeva se nejlépe pročistí právě výše zmiňovaným půstem, ale i probiotiky, lněným semínkem atd. Očista tlustého střeva je vhodnou prevencí jeho rakoviny.

Budete-li se chtít zaměřit především na očistu ledvin, je nutné pít větší množství tekutin, cca kolem 3 – 4 litrů. Nesnažte se však přijímat více tekutin. Následkem by bylo naopak zatížení ledvin. Musely by nadměrně pracovat. Očistou ledvin zamezíte např. tvoření ledvinových kamenů, ale má i další pozitivní účinky.

K detoxikaci organismu přistupujte šetrně. Drastické zásahy do organismu v podobě projímadel nejsou vhodné. Zbavují nás důležitých minerálů a časté užívání laxativ může způsobit zdravotní potíže.

Při detoxikaci dochází k posilování imunity, zbavení se únavy, ale také se zlepšuje kvalita pleti a přirozeným způsobem se upravuje i váha člověka.

 

 

 

Přidat komentář