Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Solárium a jeho pozitivní účinky

Solárium a jeho pozitivní účinky
Publikováno 08/05/2013

 

Dávno jsou pryč doby, kdy byla znakem krásy křídově bílá pokožka. Dnes je upřednostňována bronzově opálená pleť. Mnozí si k ní dopomáhají umělých sluníčkem, tedy solárkem.

 

O solárium

Solárium je zařízení, jehož působením dochází k opalování pokožky. Na rozdíl od slunce v něm působí více UV-A záření a méně UV-B záření. Díky tomu v soláriu dochází méně k zarudnutí pokožky.

Nutné je však dodržovat zásady správného opalování. Především dobu pobytu v soláriu přizpůsobte svému fototypu, tedy tomu, jak se opalujete.

Důležité je také nepřehánět to se soláriem. Neměli byste absolvovat více než deset návštěv za tři týdny. Ani tuto četnost nedržte po celý rok.

S dalšími zásadami by vás měl seznámit provozovatel solária. Patří mezi ně např. používání solární kosmetiky, zbavení pokožky nečistot před solární lázní, ochranné brýle na oči atd.

 

Pozitivní účinky solária

Většina lidí chodí do solária, aby dosáhla bronzově opálené pleti. Solárium má však mnohé pozitivní účinky i na lidské zdraví. Mezi ně patří především celkové povzbuzení imunitního systému. Pravidelné slunění v soláriích má rovněž pozitivní vliv na některé kožní nemoci, především akné a lupénku. Z dalších účinků si jmenujme posilování srdce či prevence osteoporózy atd.

Nelze také přehlédnout i příznivý vliv solária na psychiku člověka. Je vhodným prostředkem pro odreagování a načerpání nové duševní energie, zvlášť v zimních měsících, kdy si toho opravdového sluníčka moc neužijeme. Následkem toho jsou někteří lidé vyčerpání, ale i mrzutí a bez nálady.

Dejte si však pozor na nadměrné slunění. Nic se nemá přehánět. Budete-li si dopřávat solární lázeň častěji, než se obecně doporučuje, vaše pokožka rychleji zestárne. V horších případech se může objevit i rakovina kůže.

Přidat komentář