Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Zkuste jogging

Zkuste jogging
Publikováno 04/05/2014

 

Přemýšlíte, jakou pohybovou aktivitu si vybrat? Rádi byste se pohybovali venku, ale chůze je vám málo a běhat se vám nechce? A co zkusit něco mezi tím? Oblíbenou aktivitou je jogging. Co obnáší a co vám přinese?

 

Co je jogging

Jogging můžeme jednoduše charakterizovat jako velmi pomalý běh. Je především o vytrvalosti, nikoliv o podávání rychlostních výkonů. Proto se u něj také neměří počet uběhnutých kilometrů, ale čas.

Jogging je pohodovou aktivitou, která by vás neměla schvátit. Při joggingu byste měli být schopni si s někým povídat. Proč toho nevyužít a nevěnovat se tomu sportu se sparing partnerem. Bude pro vás ještě zábavnější.

Stejně jako u běhání je důležité mít kvalitní běžeckou obuv. Je to jediná výraznější investice do běhání, takže ji nepodceňujte. Nevhodná obuv by při pravidelném joggingu přispívala k poškozování kloubů. Běžecká obuv je přizpůsobená joggingu v terénu a tlumí dopad.

A jak často provozovat jogging? Pokud s ním začínáte, bude stačit, když se mu budete věnovat 3x týdně 30 minut. Postupně prodlužujte délku joggingu až na jednu hodinu. Můžete také zvýšit intenzitu na čtyřikrát týdně.

 

Výhody joggingu

Hlavní výhodou joggingu je, že díky nenáročnosti je vhodná pro širší okruh lidí, než je tomu u běhu. Můžete s ním začít, i když máte malou kondici. Postupně se vám díky joggingu bude zlepšovat a možná časem začnete také běhat.

I když jogging není tak namáhavý jako běhání, spálíte při něm hodně kalorií. Je tak vhodnou aktivitou pro všechny, kteří chtějí zhubnout.

Během joggingu zapojujete i svaly nohou, paží, zad a šikmé břišní svaly. Rovněž posiluje srdce a má celkově pozitivní dopad na kardiovaskulární systém.

Jogging má výborný vliv na psychiku člověka. Během joggingu se uvolníte, odplavíte stres a dlouhodobé věnování se této aktivitě vám přinese celkově větší duševní pohodu.

 

 

 

Přidat komentář