Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Nordic walking: Pohybová aktivita pro každého

Nordic walking: Pohybová aktivita pro každého
Publikováno 04/05/2014

 

Hledáte nenáročnou pohybovou aktivitu, která by vám pomohla udržet se v kondici, případně zhubnout nějaký kilogram? I v České republice je stále oblíbenější Nordic walking. Pojďme si tuto aktivitu přiblížit.

 

Co je Nordic walking

Nordic walking je pohybová aktivita, která se k nám rozšířila z Finska. Vyvinula se z klasického běhu na lyžích.

Jde o dynamickou chůzi se speciálními holemi, jež jsou vhodnou oporou a díky nim se hodí tato fyzická aktivita i pro starší lidi.

Nordic walkingu se mohou věnovat lidé jakéhokoliv věku a v jakékoliv fyzické kondici. Sami si rychlost a náročnost terénu přizpůsobíte svým schopnostem.

Nordic walking je nenáročný i co se týče vybavení. Kromě holí budete potřebovat pouze vhodnou obuv a oblečení.

 

Jak vybrat hole na Nordic walking

Jak už jsme si uvedli, jediným specifickým vybavením na Nordic walking jsou hole. Jak je vybírat? Dejte si pozor, abyste je nezaměnili s holemi pro klasickou turistiku.

Kvalitní Nordic walking hole jsou vyrobené z lehkého a odolného materiálu, nejčastěji z lehké litiny a karbonu.

Při výběru je také nutné zvolit si správnou výšku holí, aby vám co nejvíce usnadňovala pohyb. Vhodná výška se vypočítává tak, že svou výšku vynásobíte koeficientem 0,68. Nordic walking hole mohou být skládací či mohou mít konstantní délku.

 

Co vám Nordic walking přinese

Budete-li se pravidelně věnovat Nordic walkingu, přinese vám mnohé pozitivní účinky. Mezi ty hlavní patří zlepšení fyzické kondice a zhubnutí. Je také vhodnou prevencí onemocnění srdce a problémy se zády. Díky odlehčení holemi působí pozitivně také na klouby a má i rehabilitační účinky po různých operacích. Norská chůze má vliv rovněž na psychiku. Zbavíte se stresu. Budete-li se vydávat na cesty s přáteli, má i významný společenský aspekt. Další výhodou je, že s Nordic walkingu může věnovat skutečně každý.

Přidat komentář