Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Welness a romantika

Welness a romantika
Publikováno 03/04/2013

 

 

Potřebujete si se svojí drahou polovičkou na pár dní odpočinout? Vyražte na welness pobyt, který Vám poskytne potřebné uvolnění, relax a romantiku v jednom.

Výběr místa

Welness pobyty jsou v dnešní době velmi žádaným způsobem odpočinku. Výběr lokality pro místo Vaší dovolené se odvíjí od toho, zda chcete také poznávat okolí mimo hotel, nebo jen naplno využít různých procedur v něm. Většina pobytů trvá mezi třemi až pěti dny a cena se pohybuje v řádu tisíců, zaleží především na nabídce výhod a lokalitě pobytu samotného.

Procedury

Pro páry má většina hotelů připraven společný program, při kterém navštěvují různé procedury jako masáže, bazén, vířivou vanu a saunu. Relax bývá večer zakončen romantickou večeří při svíčkách a šampaňským, jako pozorností hotelu. Klasickým místem pro zamilované bývají zámky a horské sruby, které navodí kouzelnou atmosféru zde strávených okamžiků.

Sauna

Tradiční a velmi žádaná část každého welness pobytu je sauna. Již po mnoho let je saunování velmi oblíbený proces, která má blahodárný vliv na tělo i duši. Díky ohřátí těla dochází k uvolnění svalů a odstranění napětí a stresu. Doporučená doba saunování je asi 15 minut, ale záleží spíše na Vašem úsudku. Nejstarší a stále nejvyhledávanější je sauna finská, v které jsou umístěna kamna s kameny, jejichž povrch se musí polévat vodou, aby došlo ke zvlhčení vzduchu. Dalším typem je u nás celkem oblíbená sauna suchá a naopak i sauna  parní. Infrasauny mají zcela jiný princip prohřívání, je tedy snaha nazývaje spíše infrakabiny.

Tyto zkrášlující a odpočinkové pobyty jsou i vhodným darem pro naše blízké. Pozvěte maminku, sestru, kamarádku či kohokoliv dalšího z rodiny a dopřejte si společný oddech plný nevšedních zážitků.

Přidat komentář