Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Jak regenerovat po sportu? Zajděte si do sauny.

Jak regenerovat po sportu? Zajděte si do sauny.
Publikováno 04/04/2013

 

 

Během sportu se člověk vyčerpá, a proto je nutné, aby nastoupila regenerace, která vám dodá energii. Oblíbeným způsobem relaxace je pro mnohé sportovce sauna.

 

O regeneraci

Regenerace je proces, který pomáhá organismu vyrovnat se s poklesem jeho funkčních schopností. Během sportování totiž dochází k únavě a poklesu výkonnosti.  Kvalitní regeneraci je možné podpořit různými fyzikálními prostředky. Vedle sauny mezi ně patří i masáž, strečink a relaxace. Nezapomínejte rovněž během regenerace na vhodnou stravu, pitný režim a doplnění vitamínů a minerálů.  Kromě toho existují i doplňky výživy určené pro regeneraci. Dříve je využívali především profesionální sportovci, dnes jsou rozšířené i mezi sportovce – amatéry.

 

Sauna jako regenerace po sportu

A proč se doporučuje saunování po sportu? Saunování pomůže tělu rychleji se zbavit únavových a toxických látek. Sauna posiluje srdeční činnost a zlepšuje se zásobení kyslíkem. To napomáhá svalům rychleji nabýt ztracený výkon. Důležité je však navštěvovat saunu přiměřeně. Optimální je návštěva sauny 2 – 3x týdně, a to po ukončení tréninku. Týká se to běžného trénování. Pokud procházíte speciální tréninkovou přípravu, je žádoucí trávit v sauně méně času.

Podstoupíte-li namáhavý sportovní výkon, zajděte do sauny až po dostatečném odpočinku, nejlépe až druhý den.

Někteří sportovci využívají saunu jako přípravu ke sportovnímu výkonu. Rozehřívají si tímto způsobem svaly. Přemýšlíte také o tom? Zůstaňte v sauně pouze, než se zpotíte. Stačí vám zpravidla kolem pěti minut. Poté se neochlazujte studenou lázní, raději se osprchujte vlažnou vodou.

 

 

 

 

 

Přidat komentář