Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Piloxing: Cvičení, které zaujme

Publikováno 22/07/2013

 

Zajímáte-li se o cvičení, především o aerobní aktivity, možná ani vám neuniklo, že vznikají stále nová cvičení spojující různé prvky z rozmanitých sportů. Jedním z těch novějších cvičení je piloxing. Představme si ho.

 

O piloxingu

Piloxing je poměrně nové cvičení, které v sobě spojuje prvky pilates a boxu. Právě kombinací těchto dvou slov vznikl název „piloxing“. Zdá se vám, že jde o neslučitelné sporty? Přesvědčte se o tom, že je skutečně sloučit lze.

Jejich spojením dosáhnete cvičební metody mající v sobě aerobní i silové prvky. Dokonale si protáhnete tělo a přitom budete spalovat.

Cvičení je určené ženám a přišla s ním Švédka Viveca Jensen. Jde o instruktorku pilates, která si zároveň ráda zaboxuje.

Piloxing se cvičí naboso či v halové obuvi. S sebou na lekci si vezměte pohodlné oblečení, pití a pořídit byste si také měli rukavičky určené speciálně na toto cvičení. Mají čtvrtkilogramovou zátěž. Zpočátku můžete však cvičit bez nich. Lépe zvládnete základní pohyby.

Lekce piloxingu trvá zpravidla 60 minut.

 

K čemu je piloxing dobrý?

Jak se ukazuje, tak piloxing především baví. Je netradiční a díky tomu motivuje k pravidelnému cvičení. Vybírá si totiž ty nejzajímavější prvky z pilates i boxu.

Piloxingu se věnují především ženy, kterým se zamlouvá zábavná možnost spalování kalorií a formování postavy. Efektivně formuje hlavně problémové partie – bříško, stehna a hýždě. Pravidelný cvičení přinese své výsledky v podobě úbytku kilogramů a pevnější postavy i vám. Kromě toho také prospívá kardiovaskulárnímu systému, zvyšuje mobilitu, obratnost a vytrvalost. Zlepšíte si celkové držení těla. Vliv má samozřejmě i na psychickou pohodu. Budete se cítit lépe a zbavíte se také případného stresu.

 

 

Přidat komentář