Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Pedikúra: Dopřejte svým nohám péči, kterou si zaslouží

Pedikúra: Dopřejte svým nohám péči, kterou si zaslouží
Publikováno 22/07/2013

 

Dopřejete si také alespoň jednou za čas pedikúru? Minimálně doma by se jí měl věnovat každý, ale proč si někdy nedopřát profesionální péči a nezajít si na pedikúru do kosmetického salonu?

 

Co je to pedikúra

Pedikúra se zabývá péčí o nohy. Zahrnuje všechny činnosti, které s touto péčí souvisí. Do nich patří speciální koupel nohou, změkčování kůže, masáže, nanášení krému, upravování nehtů včetně jejich stříhání, broušení či lakování, depilaci nohou atd.

Péče o nohy je důležitá a díky ní s větší pravděpodobností předejdete některým komplikacím – zarůstající nehty, bolestivá ztvrdlá kůže atd. Pedikúru si můžete provádět sami či si na ní zajít do kosmetického salonu.

 

Proč je důležité pečovat o nohy?

Lidé v dnešní době o sebe pečují více než dříve. Je to dáno tím, že si uvědomují, jak je pro fyzické i psychické zdraví důležité cítit se dobře. Podstatná je i péče o nohy. Jsou totiž hodně namáhané a ošetření potřebují.

Základní péči jistě zvládnete bez problémů doma. Spočívá v nanášení krémů, občasném peelingu, stříhání, popřípadě zabrušování nehtů.

Není nad to si však jednou za čas dopřát profesionální péči o nohy, zvlášť pokud jsou vaše hodně namáhané, ale určitě byste ji neměli vynechávat, máte-li nějaké problémy s nohami.

Pedikérka vám pomůže zbavit se otoků, ale i kuřích ok, ošetří vám zarůstající nehty a pomůže vám i s dalšími potížemi. Kvalitní pedikérka by vám měla i poradit co si počít s případnými problémy s vašimi nohami či jak o ně lépe pečovat.

Pedikúra se kromě kosmetických salonů provádí také ve wellness centrech. Jednotlivá zařízení se liší kompletností prováděných úkonů. Některé salony se zaměřují pouze na klasické ošetření, jiné provádějí celkovou péči i s koupelí nohou, masáží atd. Celková pedikúra trvá i dvě hodiny.

Přidat komentář