Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Biosolárium a jeho výhody

Biosolárium a jeho výhody
Publikováno 22/07/2013

 

Zřejmě jste si i vy zvykli, že mnohé výrobky, procedury a kdovíco ještě je „bio“. A co když se řekne biosolárium? Jistě vás napadne, že stejně jako cokoliv jiného bio je v něčem lepší. Ovšem jaké konkrétní výhody má biosolárium?

 

Klasické solárium versus biosolárium

Biosolárium je takové zařízení, které splňuje přísnější normy a jiné technické parametry než klasická solária.

V biosoláriu je o čtvrtinu vyšší výkon UV-A záření. UV-B záření je zde filtrováno. Možná se v technických parametrech nevyznáte, ale biosolárium poznáte. Má zelenou barvu světla navozující pohodu. Vyvolává přírodní dojem, který na lidskou psychiku působí dobře.

V biosoláriu se záření více podobná skutečnému slunci. Klade se tu důraz na šetrnost paprsků – jsou šetrnější než sluneční svit.

 

Jaké výhody má biosolárium?

Biosolária přinášejí zdravější opalování. Z hlavních výhod biosolária jejich provozovatelé uvádějí šetrnější opalování, posilování imunity, omezování vysušování pokožky, ale také podporuje více tvorbu vitamínu B, posiluje organismus a zabraňuje vysušování pokožky. Často ho navštěvují lidé, aby odstranili některé kožní problémy. Mezi ně patří hlavně lupénka, atopické ekzém či akné.

Vhodné je i pro lidi mající poruchy pohybového aparátu. Působením biosolária dochází k prohřátí a tím i k úlevě. Hodí se i po některých stavech po operacích.

Další výhodou biosolária je, že v něm dochází k rychlejšímu a trvalejšímu opálení.

Funkcí biosolária je také více působit na podpoření relaxace a celkové psychické pohody jedince.

I když biosolárium má mnoho výhod a pozitivních účinků, někteří by se mu měli vyhnout, a to především lidé s nádorovými onemocněními či po radioterapii, s atrofickou pokožkou, otevřenými ránami, při těžké ateroskleróze či v případě fotodermatózy.

Přidat komentář