Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Zkuste některou ze zábalových procedur

Zkuste některou ze zábalových procedur
Publikováno 30/04/2013

 

 

O své tělo můžete v současné době pečovat rozmanitými způsoby. Stále více lidí si dopřávají čas od času zábalové procedury. Co vám přinesou a jakou proceduru si vybrat?

 

O zábalech

Obliba zábalových procedur v poslední době roste. Nejde však o žádnou novinku. Už v dávných dobách se lidé léčili či relaxovali prostřednictvím zábalů. Mohou být zaměřené na celé tělo či jeho část.

Účinky zábalových procedur jsou různé. Záleží na tom, kterou využijete. Existují zábaly výživné, kosmetické, detoxikační atd.

Zábaly mají mnohé pozitivní účinky. Odvíjí se podle druhu. Vyhněte se však zábalovým procedurám při horečnatých a infekčních onemocněních, vysokém krevním tlaku, zánětlivých procesech, poranění kůže, onemocnění srdce a samozřejmě jste-li alergičtí na některou součást tvořící zábal.

 

Druhy zábalů

Zábaly jsou rozmanité. Oblíbené jsou třeba rašelinové zábaly. Jejich hlavním účinkem je zbavování bolestí a zlepšování pohyblivosti člověka. Je tedy vhodný na zánětlivé choroby pohybového systém, ale doporučuje se i při onemocněních neurologických, dýchacích cest, metabolických, gynekologických atd.

Rozšířené jsou i různé výživné zábaly mající rovněž mnoho pozitivních účinků. Patří mezi ně zábaly medové (detoxikace organismu), čokoládové (regenerace unavené pokožky), parafínové obohacené o vitamíny (zlepšení kůže, ale i nehtů), ovocné (vitamínová výživa), jogurtové (antibakteriální účinky). Z dalších si jmenujme např. masáže se zeleným čajem pohankou, kávou, syrovátkou, ozónem atd.

Oblíbené jsou i aromatické zábaly, které působí pozitivně na mysl člověka. Díky těmto zábalům se lépe uvolníte.

Mezi ženami je rozšířený také anticelulitidový zábal. Je připraven tak, aby prokrvoval, regeneroval, ale také odbourával tuk a odváděl přebytečnou vodu z tkání. To má za následek zmírnění celulitidy.

 

Přidat komentář