Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Fitness: Důležitá složka wellness životního stylu

Fitness: Důležitá složka wellness životního stylu
Publikováno 30/04/2013

 

 

Mnozí lidé mají pojem „fitness“ spojený pouze s posilovnou. Jde však o užší význam tohoto slova. V širším slova smyslu představuje fitness tělesnou zdatnost obecně.

 

Fitness

Fitness v širším slova smyslu chápeme jako nadřazený pojem pro sportovní aktivity, ale i životní styl vedoucí ke zlepšování zdatnosti člověka. Díky tomu se upevňuje zdraví a rozvíjí se síla člověka.

Fitness vede ke kardiorespirační vytrvalosti, což je schopnost přenášet v těle důležité živiny tam, kde mají působit. To posiluje srdce a další orgány a tkáně.

Fitness má rovněž pozitivní vliv na svalovou vytrvalost a kloubní vytrvalost a pomáhá nám udržovat podkožní tuk v normě.

 

Různé sportovní aktivity

Fitness cvičení se provádí prostřednictvím trenažerů, činek a různých speciálních strojů, které najdete v posilovně. Svou fyzickou kondici samozřejmě nemusíte zlepšovat pouze cvičením v posilovně. Existují další aktivity typické pro fitness či wellness centra.

Některé jsou známé už dlouhou dobu (např. aerobic), ale jiné se dostávají do popředí až v poslední době. Mezi oblíbené současné sportovní aktivity patří například BOSU. Cvičí se pomocí rehabilitační pomůcky se stejným názvem. Tato pomůcka se skládá z tvrdé a měkké části. K cvičení se používají obě strany. Jde o různé balanční cviky vedoucí ke komplexnímu zpevňování těla.

V současné době najdete i mnohé příznivce pilates – cvičení zaměřené především na posílení vnitřních svalů. Toto cvičení vyžaduje soustředění a vede i k psychickému uvolnění.

Z dalších rozšířených aktivit si jmenujme např. zumbu, fit-box, flowin, kruhový trénink, orientální tance, hip hop dance, body aerobik, step aerobik, body bal (cvičení na gymnastických míčích) atd.

Přidat komentář