Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Zkuste fitbox

Zkuste fitbox
Publikováno 22/07/2013

 

Fitbox je už nějakou dobu rozšířeným cvičebním programem zařazeným v nabídce mnohých fitness center. Zkusili jste už také tento sport? Oblíbený je především u žen, které chtějí zhubnout, vytvarovat postavu či se udržet v kondici.

 

O fitboxu

Fitbox je aerobním cvičením, které je vhodné pro muže a ženy. U nás se mu však více věnují dámy, a to díky jeho velkému účinku v oblasti redukce váhy.

Fitbox je skupinovým cvičením a probíhá na speciálních boxovacích totemech. Cvičení spočívá v jednoduchých snadno naučitelných prvcích, takže se do tréninku můžete zapojit, i když jste úplní začátečníci. Cvičení probíhá při hudbě a trvá většinou hodinu.

Na trénink fitboxu si vezměte pohodlné oblečení, sportovní boty a bandáže či speciální rukavice určené na tento sport. Některá fitness centra vám bandáže na první lekci půjčí, abyste si mohli zkusit, jestli vám bude tento sport vyhovovat.

Kromě klasického fitboxu se můžete setkat i s jeho různými obměnami. Jde například o lekce určené pokročilejším. Pro ně jsou charakteristické složitější prvky, ale i rychlejší tempo. Věřte však, že vám bude stačit i klasická lekce fitboxu. Je to příjemně namáhavý sport.

 

Účinky fitboxu

A jaké jsou účinky fitboxu? Potěší každého, kdo chce zhubnout a vytvarovat si postavu. V tomto směru je cvičení velmi efektivní. Kromě toho se dostanete do skvělé fyzické kondice a zpevní se vám zádové svalstvo, díky čemuž vás nebudou bolest záda.

Pozitivní vliv má fitbox i na pokožku. Při cvičení dochází totiž k pocení a tím k jejímu kvalitnějšímu prokrvování. To pokožce prospívá. Díky tomu bude nejen dobře vypadat, ale bude i zdravější.

Fitbox má rovněž stejně jako ostatní sporty úžasný vliv na psychiku. Je ideálním prostředkem pro zbavení se nahromaděného vzteku. Někdo vás naštval? Představte si ho místo totemu. Určitě se vám náramně uleví.

Přidat komentář