Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Masáže: Oblíbená wellness aktivita

Masáže: Oblíbená wellness aktivita
Publikováno 17/04/2013

 

 

Lidé se často stresují, za něčím se honí a právě to (možná paradoxně) přispívá k rozvoji wellness stylu, který má naopak člověka uklidnit, odreagovat a zároveň ho naučit chovat se lépe ke svému tělu a celkově pro sebe něco dělat. I proto jsou stále oblíbenější masáže.

 

O masáži

Masáže můžeme zařídit mezi oblíbené wellness aktivity. S jejich oblibou rostou i nejrůznější druhy masáží, které můžeme podstoupit.

Co mají všechny masáže společného? Masáž obecně můžeme charakterizovat jako terapii, v rámci které se aplikují tlaky na svaly a tkáně. Provádí se hnětením, hlazením, vibrováním, otřásáním atd. To vede ke zmírňování bolesti, ale i odreagování a navození dobré nálady.

Tělo se prostřednictvím masáže lépe regeneruje a dotyčný se tak dostává do lepší kondice.

 

Vybíráme masáž

Vybíráte-li masáž, je nutné si nejdříve uvědomit, čeho jejím prostřednictvím chcete docílit. Rádi byste se uvolnili, nebo chcete zvolit masáž jako doplněk sportu? Existují různé sportovní masáže. Většinou je jejich cílem zkrátit čas, který je nutný k regeneraci po sportovní námaze. Sportovní masáže rozdělujeme na pohotovostní, které mají připravit dotyčného ke sportovnímu výkonu, a regenerační sloužící k uvolnění svalstva.

Někdo volí masáž jako prostředek relaxace, ale jiní chtějí uvolnit své ztuhlé svalstvo či mají dokonce problémy se zády. Pokud s nimi máte potíže, tak předtím, než vyhledáte maséra, konzultujte vhodnost konkrétní masáže s lékařem.

Samozřejmě kvalitu masáže ovlivní i masér, kterého si zvolíte. Vždy by mělo jít o kvalifikovanou osobu, nejlépe takovou, jež má mnohaleté zkušenosti a četné pozitivní reference.

Konkrétních druhů masáží je mnoho. Jsou jimi např. klasická masáž, sportovní masáž, lymfatická masáž, anticelulitidová masáž, baňkování, ájurvédská masáž, čínská energetická masáž, havajská lomi-limi masáž, masáž lávovými kameny, indická masáž hlavy, reflexní masáž, shiatsu, medová masáž, thajská masáž, aromaterapeutická masáž, Dornova metoda atd.

Přidat komentář