Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 27, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Kouzlo venkovní sauny

Kouzlo venkovní sauny
Publikováno 24/03/2013

 

Někteří mají saunu doma, jiní upřednostnili venkovní saunu. Přemýšlíte, že si ji také pořídíte, ale nevíte, jaká bude pro vaše účely lepší? Přibližme si venkovní saunu.

O venkovní sauně

Venkovní sauny mají své kouzlo. Oblíbené jsou ve Finsku, kde je často najdeme jako dřevěné domečky u jezer, ale i u nás je můžeme zahlédnout na některých zahradách. Chtěli byste ji mít i na své zahradě? Bude jejím zajímavým doplňkem a příjemným místem vaší relaxace.

Hlavním předpokladem je samozřejmě vlastní zahrada. Nejde však o jediný předpoklad. Je zapotřebí zajistit snadný přístup k ochlazovací lázni. Nejlepší jsou jezírka či biotopy, ale ochlazení můžete probíhat v dřevěné kádi či vaně.

Určitě také při saunování chcete mít soukromí, takže před jejím vybudováním promyslete místo, kde na vás nebude vidět, popřípadě vymyslete způsob, jak se skrýt před zraky případných kolemjdoucích.

Počítejte s tím, že venkovní sauna vyžaduje větší investici než ta domovní. Levnější sauny seženete cca od 150 000 Kč. Můžete si ji koupit v podobě již hotového saunovacího domku, ale také máte možnost si nechat vystavět venkovní saunu na míru. Zde se cena odvíjí od vašich nároků.

Venkovní saunu je možné vytápět elektrickými saunovými kamny či zařízením na tuhé palivo. Elektrická kamna jsou pohodlnější, ale kamna na tuhá paliva pomohou vytvořit pohodovější atmosféru.

Kromě toho, jaká saunová kamna zvolíte, si také rozmyslete, pro kolik osob by sauna měla být. Někdo si nechává postavit jen potírnu, ale lze postavit i větší stavení, ve kterém budou prostory na ochlazení.

Venkovní sauny mohou být celé ze dřeva, ale mnohdy mají betonovou základovou desku. Některé domky jsou stavěné na patkách. V takové sauně musíte mít samostatnou podlahu.

Přidat komentář