Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Jakými pomůckami se vybavit na saunování?

Jakými pomůckami se vybavit na saunování?
Publikováno 11/04/2013

 

Chystáte se poprvé do sauny a nevíte, co budete potřebovat? Nechcete nic opomenout? Pojďme si přiblížit pomůcky k saunování.

 

Saunování a nutné pomůcky

Pomůcky, které si musíte vzít sebou do sauny, se odvíjí od toho, jakou saunu navštívíte. Kromě veřejných saun jsou dnes v oblibě i soukromé sauny, do kterých si většinou žádné pomůcky nenosíte. Všechny vám budou poskytnuté, ať už zdarma či za poplatek.

Nutnými pomůckami jsou především prostěradlo a ručník. Z hygienického hlediska je lepší zvolit takový ručník, u kterého je dobře rozlišitelný rub a líc.

Po saunování budete potřebovat očistné prostředky, tj. mýdlo, šampón a případně i tělové mléko a další kosmetiku podle své vlastní potřeby. Ženy s delšími vlasy určitě ocení i fén.

 

Pomůcky ke zpestření saunování

Oblíbenými pomůckami při saunování ve Finsku jsou březové metly s listím. Finové se jimi šlehají. Dochází tak k lepšímu prokrvení pokožky. Přitom se uvolňuje aroma z rozdrcených březových listů, které saunu příjemně provoní.

V České republice nejsou březové metly tolik rozšířené. Češi volí jiné předměty k lepšímu pokrvení pokožky. Používají především různé kartáče a žínky a prodávají se i celé toaletní sety. Ovšem chcete-li zkusit březové metličky, můžete. I u nás se dají koupit ve vysušené podobě.

Rozšířené jsou i esence do sauny. Díky jejich širokému výběru si snadno zvolíte oblíbenou vůni.

A co takhle si dopřát masážní prostředky do sauny s různými účinnými látkami? Během saunování se vmasírují do pokožky a nechají se několik minut působit. Poté se pokožka omyje teplou vodou. Masážní prostředky mají čistící, změkčovací či peelingový efekt. Záleží na tom, jaký si vyberete. Je jich velké množství.

Z dalších pomůcek si jmenujme např. speciální lávové kameny určené do sauny, potravinové doplňky podporující detoxikaci organismu atd.

Přidat komentář