Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Solná sauna

Solná sauna
Publikováno 16/04/2013

 

O tom, že saunování je i v České republice stále oblíbenější, svědčí počet saun, ale i to, že jsou u nás zakládány kromě klasických finských saun i její další typy. Jedním z nich je i solná sauna.

 

O solné sauně

Solná sauna (neboli himalájská solná sauna) představuje nový typ sauny, který se v České republice nevyskytuje dlouho.

Princip zůstává stejný jako u klasické sauny s tím rozdílem, že kromě blahodárných účinků způsobených ohříváním a ochlazováním u tohoto typu ještě působí příznivé účinky minerálu a stopových prvků v soli, jež se v solné sauně uvolňují. Získáte tak důležité minerály snadnou a hlavně efektivní cestou. Díky teplu jsou totiž póry kůže otevřené, a tak do nich minerály snadno pronikají.

Lépe si také pročistíte dýchací cesty. Někteří lidé dokonce uvádějí, že se jim v solné sauně dýchá lépe než v klasické sauně.  To je dáno tím, že obsahuje přirozenou vlhkost danou solnými kameny. Voda se tu díky speciální konstrukci neodpařuje příliš prudce. Vlhkost vzduchu v solné sauně se pohybuje zhruba kolem 30 – 60%. Teplota je v rozmezí okolo 50 – 70oC.

A jak si přesně představit solnou saunu? Velikostí je podobná klasické sauně. Stěny však nejsou ze dřeva, ale ze solných cihel, ze kterých jde příjemná teplá záře. Ta má i velmi příznivý vliv na lidskou psychiku. Pro ještě větší psychickou pohodu jsou do některých zařízení instalovaná relaxační světla a audio pro poslech hudby.

Je možné si solnou saunu pořídit domů, ale také se s ní setkáte v lázeňských zařízeních, sportovních klubech, kosmetických salonech atd.

 

Pozitivní účinky solné sauny

Solná sauna má četné pozitivní účinky. Patří mezi ně celkové uvolnění organismu, zvýšení fyzické výkonnosti a zvýšení soustředěnosti. Pozitivní vliv má i na dýchací cesty, pokožku, kterou zjemňuje a zároveň pomáhá proti atopickému ekzému a dalším kožním potížím.

Přidat komentář