Jaké jsou rozdíly mezi finskou saunou a infrasaunou?
Budete-li se chtít saunovat, můžete si rozmyslet, jestli dáte přednost finské sauně či infrasauně. Nemáte dostatek informací, abyste se rozhodli, která možnost bude pro vás lepší? Shrňme si rozdíly mezi nimi.
Stručně o finské sauně a infrasauně
Finská sauna je místností určenou na ohřívání těla při saunování. Teplota v sauně dosahuje od 60 do cca 120oC. Slouží k regeneraci organismu.
Sauna je vykládaná dřevem vhodným pro zatížení vysokou teplotou tj. z měkkých nesmolných dřevin. Hlavním vybavením finské sauny jsou saunová kamna, ve kterých jsou kameny. Chcete-li vytvořit v místnosti páru, poléváte je vodou.
Infrasauna (infrakabina) představuje druh sauny, ve které působí infrapanely. Prohřívají organismus člověka. Na rozdíl od běžné sauny se zde neprohřívá jen povrch těla, ale teplo proniká hlouběji do tkání, a to i přesto, že teplota je tu nižší než ve finské sauně.
Shrnutí hlavních rozdílů mezi finskou saunou a infrasaunou
Základní rozdíl mezi finskou saunou a infrasaunou je v teplotě. Zatímco v infrasauně na vás čeká teplota kolem 60oC, ve finské sauně dosahuje až kolem 100oC. Z toho vyplývá, že infrasuna je vhodná i pro lidi, kteří z nějakého důvodu nemohou navštěvovat klasickou saunu kvůli vysoké teplotě.
Díky nižší teplotě vydržíte v infrasauně i delší dobu. Zpravidla je to až kolem 30 minut. Ve finské sauně se nedoporučuje delší pobyt než 10 minut.
Zdrojem tepla ve finské sauně je konvenční topidlo a v infrasauně infračervený zářič.
Máte-li saunu doma a chcete-li ji připravit na saunování, rychleji připravíte infrasaunu. Za 10 minut je vyhřátá. Vyhřátí finské sauny trvá 30 – 45 minut.
Plánujete-li si domů pořídit saunu, bude pro vás snadnější, ale i cenově dostupnější pořízení infrasuny. Nejsou zapotřebí speciální podmínky a nemusíte zajišťovat ani větrání.
Přidat komentář