Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Navštivte infrasaunu

Navštivte infrasaunu
Publikováno 23/03/2013

 

Láká vás finská sauna, ale hůře snášíte vysoké teploty? Pak pro vás bude vhodnou alternativou infrasauna. Pojďme si ji přiblížit.

O infrasauně

Budete-li se bavit o klasické sauně, nejčastěji je to v souvislosti s finskou saunou. Kromě ní však můžete navštívit ještě infrasaunu, přesněji řečeno infrakabinu.

Na první pohled je infrasauna podobná finské sauně. Hlavním rozdílem je, že pro prohřívání lidského organismu využívá infrapanelů.

V infrasauně vzniká teplota v rozmezí 50 – 60oC. Optimální délka pobytu v ní je cca 20 – 40 minut.

Působení infrasauny přináší mnohé příznivé účinky. Především vyplavíte z těla škodlivé látky a tím se celkově zvýší kvalita vaší kůže. Pozitivně působí i na pohybové ústrojí (hodí se jako forma rehabilitace). Dále posiluje imunitní a kardiovaskulární systém, pomáhá snižovat hmotnost a je vhodnou prevencí celulitidy. Blahodárný účinek má i na psychiku člověka.

Po saunování nenásleduje zchlazení ledovou vodou, ale pouze vlažnou.

 

Shrnutí rozdílů mezi infrasaunou a finskou saunou

Mnozí lidé si neuvědomují rozdíly mezi infrasaunou a finskou saunou. Pojďme si je shrnout. Hlavním rozdílem je, že si s infrasaunou užijete šetrnějšího saunování při nižších teplotách. Díky tomu je saunování vhodné o pro lidi, kteří by kvůli různým zdravotním problémům do finské sauny nemohli, např. kardiaci, pacienti s vysokým krevním tlakem atd.

Dalším rozdílem je, že ve finské sauně teplo zajišťuje konvenční topidlo. V infrasauně to je infračervený zářič. Příprava na saunování zabere u infrasauny méně času – cca 10 minut. U finské sauny to je zhruba 45 minut.

Ty, kteří si infrasaunu pořizují, potěší i minimální nároky na prostor. Jsou menší než u finské sauny. Infrasauny totiž nepotřebují odvětrávání a technologickou přípravu. Je možné je pořídit kamkoliv. Stále více lidí si je pořizuje i domů.

Přidat komentář