Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 27, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Co je to lymfodrenáž a v čem vám pomůže?

Co je to lymfodrenáž a v čem vám pomůže?
Publikováno 08/07/2013

 

Zajímáte se o oblast péče o tělo a celkově o wellness, jistě vám neunikl pojem „lymfodrenáž“. Možná jste ji už zkusili. Že ještě přesně nevíte, cosi pod ní představit? Přibližme si ji.

 

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž (neboli lymfatická masáž) představuje tlakovou masáž. Díky ní se uvolňují lymfatické uzliny a aktivuje se lymfatický systém. To přináší mnohé pozitivní účinky. Lymfatickou masáž lze zaměřit na celé tělo či jen na některou její část.

Rozhodnete-li se podstoupit lymfodrenáž, budete si moci vybrat mezi jejími dvěma druhy – přístrojovou a manuální. Kvalitnější je ta manuální, zvlášť když ji provádí zkušený masér, který umí využívat speciální hmatové techniky. Přístrojová lymfodrenáž je někdy doplňkem k manuální, ale často se provádí i samostatně. Je formou návleků.

Lymfodrenáž vyhledávají často lidé, kteří potřebují regeneraci po sportu, dlouhém stání či jiné fyzické zátěži, ale i ti, kteří chtějí mít hezčí postavu.

Aby byl efekt vidět, je třeba navštívit zhruba deset lymfodrenáží a poté se ji dopřát alespoň jednou za měsíc pro udržení dosaženého výsledku.

 

Účinky lymfodrenáže

Stále více (především) žen podstupuje lymfodrenáž. Nabízí totiž přesně ty účinky, které ženy vyhledávají, aby byly spokojené se svým tělem. Patří mezi ně odstraňování celulitidy, zmenšení obvodu břicha a stehen či snižování tělesné hmotnosti. Ovšem lymfodrenáž má pozitivní vliv nejen na krásu těla, ale i jeho zdraví. Touto technikou dochází k detoxikaci organismu, působí preventivně proti křečovým žilám, odstraňuje syndrom těžkých nohou atd. Příjemně si také u lymfodrenáže odpočinete.

Nepodstupujte však lymfodrenáž v případě srdečních potíží, epilepsie, onemocnění žil a tepen, zhoubných nádorů, ale není vhodná ani pro ty ženy mající prsní implantáty.

Přidat komentář