Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Turecká lázeň Hammam i v ČR

Turecká lázeň Hammam i v ČR
Publikováno 24/04/2013

 

Rádi se necháváte rozmazlovat ve stylu wellness? Procedur, které můžete podstoupit, je hodně. Chcete tip na nějakou, kterou možná ještě neznáte? Zkuste Hammam.

 

O tureckých lázní Hammam

I když Hammam jsou v České republice stále oblíbenější, někteří ještě o nich vůbec neslyšeli, nebo neví, co si pod slovíčkem „Hammam“ představit.

Jde o turecké lázně sloužící k očistě těla i duše. Tímto svým pojetím báječně vyhovují filozofii wellness, a proto více proniká i do dalších zemí včetně České republiky.

Cílem tureckých lázní je najít znovu sama sebe a očistit se (nejen po fyzické stránce). Měli byste se cítit po proceduře jako znovuzrození. Při pravidelných návštěvách Hammamu dochází ke zkvalitnění pokožky.

Navštívíte-li kvalitní turecké lázně, měl by na vás příjemně působit i interiér. Zpravidla jde o útulnou místnost, v jejímž prostředku je kamenný stůl s vyhřívanou deskou. Na tu si lehnete a masér se o vás postará.

 

Jak probíhá rituál Hammam

Turecká lázeň Hammam začíná prohříváním těla v páře při vysoké vlhkosti (cca 90%) a teplotě kolem 50oC.

Je-li pokožka dostatečně prohřátá, následuje peeling prováděný prostřednictvím černého mýdla, který obsahuje černý marocký jíl a další přísady. Jíl byl na očistu v tomto stylu používán už v dávné minulosti, dokonce dříve, než se tento rituál rozšířil v Turecku.

Peeling vás zbaví účinně odumřelé pokožky a pomáhá i při potížích s problematickou pletí. Odplaví rovněž toxiny a další škodliviny.

Po peelingu následuje zábal. Je nejčastěji z mořských řas, ale objevují se i jiné zábaly. Záleží na konkrétním wellness centru.

Zábal je často obohacený různými oleji a vonnými esencemi. Příjemně působí na mysl člověka. Pomohou vám uvolnit se. Zábaly jsou také vhodné na revmatismus i další potíže.

 

Přidat komentář