Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | September 20, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Thajské masáže: Rozšířené a oblíbené

Thajské masáže: Rozšířené a oblíbené
Publikováno 24/04/2013

 

V České republice jsou oblíbené rozmanité masáže. Stále přibývá těch nových. Už delší dobu je rozšířená především thajská masáž. Už jste ji zkoušeli? Co vám přinese?

 

O thajských masážích

Thajská masáž patří mezi nejoblíbenější. Spojuje prvky akupresury a jógy. Využívá se při ní mnohých technik a cviků, které působí na energetické body těla, které uvolňuje od napětí. Výsledným efektem je celková pohoda, při které se dotyčný cítí uvolněně tělesně i duševně.

Thajská masáž trvá déle než klasické uvolňovací masáže. Minimální délka by měla být kolem hodiny a půl. Jen tak lze dosáhnout plného uvolnění.

Pro začátek thajské masáže je důležité uvolnění. Masér se nejvíc zaměřuje na masáž nohou a zad. To je dáno tím, že právě tyto části těla jsou nejvíce namáhané.

S thajskou masáží se můžete setkat ve dvou stylech. Jsou jimi „severní“ a „jižní“ styl. V České republice je více rozšířený jižní styl. Je na rozdíl od toho severního zaměřený na rychlejší pohyby.

Před thajskou masáží není dobré jíst tučná jídla a po ukončení procedury byste měli doplnit tekutiny a jíst pouze lehčí stravu. Zhruba dvě hodiny po masáži ještě doznívají její účinky, takže není dobré se bezprostředně po ní sprchovat. Vychutnejte si raději naplno její doznívání.

 

Účinky thajských masáží

Thajská masáž vám přinese mnohé pozitivní účinky, které vaše tělo i mysl ocení. Z účinků na fyzické zdraví si jmenujme protažení svalů, prevenci zranění, úlevu při různých bolestech svalů a kloubů, posílení nervového systému, detoxikaci, stimulaci krevního oběhu atd.

Z dalších účinků to je celkové zklidnění, hluboká relaxace, odplavení stresu, vnitřní rovnováha atd.

Thajské masáži se však vyhněte při nachlazení, horečkách, pooperačních či poúrazových stavech, vysokém tlaku. Nedoporučuje se ani ženám při menstruaci, v těhotenství a krátkou dobu po porodu.

Přidat komentář