Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Kryolipolýza: Zhubněte zmrazením

Kryolipolýza: Zhubněte zmrazením
Publikováno 08/07/2013

 

Rádi byste zhubli nějaké to kilo a nevíte jak? Zkoušeli jste různé procedury, nebo se je teprve chystáte začít zkoušet? Moderní a oblíbenou metodou je v současné době kryolipolýza. Seznamte se s ní.

 

O kryolipolýze

Kryolipolýza, hubnutí zmrazením, liposukce zmražením…S velkou pravděpodobností jste se setkali alespoň s jedním z uvedených pojmů. Dostává se do popředí a stále více žen (ale i mužů, i když těch je méně) se jí podrobuje, aby podpořily hubnutí.

Kryolipolýza umožňuje neinvazivní způsob hubnutí. Jde o bezbolestnou proceduru.

Jak funguje? Díky velmi nízké teplotě při kryolipolýze dochází ke zmražení tukových buněk a jejich následnému rozpadu a odvodu v lymfatickém systému. Tím se dotyčný zbavuje rychle a účinně tuků a podporuje hubnoucí proces. Dalším pozitivním účinkem je zmírnění projevů celulitidy.

Přístroj funguje tak, že tkáň nasaje, zmrazí a poté je nutné ještě její ruční rozmasírování.

Výsledky, kterých dosáhne tento přístroj, jsou možné díky tomu, že tukové buňky jsou na chlad citlivé. Ochladíme-li je, naruší se jejich obal a poškodí se. Na to přišli doktoři Mastein a Anderson na základě studie prováděné v Massachusettské všeobecné nemocnice před několika lety, přesněji řečeno v roce 2008.

Přístroj provádějící kryolipolýzu je patentovaný. Patent je ve vlastnictví americké firmy Zeltiq.

Mnozí ke kryolipolýze zůstávají skeptičtí a tvrdí, že efekt není tak velký, jak tvrdí ti, co ji propagují. Těžko říci, kde je pravda. Účinky zřejmě však má, jen je třeba nespoléhat jen na kryolipolýzu. Chcete-li skutečně zhubnout, budete tomu muset přizpůsobit i jídelníček. O zázračnou metodu nejde.

Vedlejšími účinky kryolipolýzy mohou být jemné brnění, zarudlá pokožka a v některých případech i modřiny.

Krolipolýzu by neměli podstupovat lidé s epilepsií, při nádorových onemocněních, infekčních nemocech, s kardiostimulátorem, atopickým ekzémem, při diabetes, problémech se srdcem či ledvinami a v těhotenství nebo při kojení.

Přidat komentář