Kryolipolýza: Zhubněte zmrazením
Rádi byste zhubli nějaké to kilo a nevíte jak? Zkoušeli jste různé procedury, nebo se je teprve chystáte začít zkoušet? Moderní a oblíbenou metodou je v současné době kryolipolýza. Seznamte se s ní.
O kryolipolýze
Kryolipolýza, hubnutí zmrazením, liposukce zmražením…S velkou pravděpodobností jste se setkali alespoň s jedním z uvedených pojmů. Dostává se do popředí a stále více žen (ale i mužů, i když těch je méně) se jí podrobuje, aby podpořily hubnutí.
Kryolipolýza umožňuje neinvazivní způsob hubnutí. Jde o bezbolestnou proceduru.
Jak funguje? Díky velmi nízké teplotě při kryolipolýze dochází ke zmražení tukových buněk a jejich následnému rozpadu a odvodu v lymfatickém systému. Tím se dotyčný zbavuje rychle a účinně tuků a podporuje hubnoucí proces. Dalším pozitivním účinkem je zmírnění projevů celulitidy.
Přístroj funguje tak, že tkáň nasaje, zmrazí a poté je nutné ještě její ruční rozmasírování.
Výsledky, kterých dosáhne tento přístroj, jsou možné díky tomu, že tukové buňky jsou na chlad citlivé. Ochladíme-li je, naruší se jejich obal a poškodí se. Na to přišli doktoři Mastein a Anderson na základě studie prováděné v Massachusettské všeobecné nemocnice před několika lety, přesněji řečeno v roce 2008.
Přístroj provádějící kryolipolýzu je patentovaný. Patent je ve vlastnictví americké firmy Zeltiq.
Mnozí ke kryolipolýze zůstávají skeptičtí a tvrdí, že efekt není tak velký, jak tvrdí ti, co ji propagují. Těžko říci, kde je pravda. Účinky zřejmě však má, jen je třeba nespoléhat jen na kryolipolýzu. Chcete-li skutečně zhubnout, budete tomu muset přizpůsobit i jídelníček. O zázračnou metodu nejde.
Vedlejšími účinky kryolipolýzy mohou být jemné brnění, zarudlá pokožka a v některých případech i modřiny.
Krolipolýzu by neměli podstupovat lidé s epilepsií, při nádorových onemocněních, infekčních nemocech, s kardiostimulátorem, atopickým ekzémem, při diabetes, problémech se srdcem či ledvinami a v těhotenství nebo při kojení.
Přidat komentář