Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Kde se ochlazovat v rámci saunování?

Kde se ochlazovat v rámci saunování?
Publikováno 07/06/2013

 

I ti, kteří nikdy nebyli v sauně, vědí, že se saunovací proces dělí na potící a ochlazovací část. Potírny jsou různě, ale liší se i způsob ochlazení. Jaké možnosti vám jsou dostupné?

 

Ochlazení v sauně

Přeneseme-li se do klasické sauny  někde ve Finsku, ochlazení tradičně nabízí finské jezero. I z tohoto důvodu se staví v jejich blízkosti. Alternativou pro venkovní saunu může být i sníh, ve kterém se můžete vyválet.

V České republice si musíme vystačit s jinými možnostmi ochlazení. Nejčastěji se v saunách (veřejných i soukromých) setkáte s ochlazovacími bazény. Existují jejich různé druhy. Liší se nejen tvarem a velikostí (některé jsou jen na ponoření, v jiných můžete udělat i několik plaveckých temp), ale i použitou technologií.

Ochlazovací bazén je nejpohodlnějším a nejkomfortnějším řešením ochlazení a dodá sauně ten správný ráz. Budete-li si chtít vybudovat saunu, můžete si nejen vybírat z různých typů bazénů, ale máte i možnost oslovit různé firmy nabízející ochlazovací bazény na klíč.

Další možnost představují ochlazovací kádě. Umožňují rovněž potopení, ale i postupné ochlazování. I kádě se liší svou velikostí. Jsou vyrobené většinou ze dřeva, aby dokreslovaly tradiční ráz sauny. Pro jejich výrobu se využívají různé dřeviny. Kádě mají zpravidla plastovou vložku, přepad, výpusť a schůdku pro snadné vstoupení do kádě a vystoupení z ní.

A co takhle ochlazovací vědra? Většinou jsou závěsná na konzolu. Při zatažení se na vás vědro se studenou vodou zvrhne a vy se ochladíte. Konstrukce umožňuje automatické naplnění vodou.

Máte-li méně prostoru, volte ochlazení sprchou. Ochlazovací sprchy jsou jednoduchým, efektivním a levným řešení, které není náročné na prostor.

 

 

 

Přidat komentář