Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Infrasauny

Infrasauny
Publikováno 19/03/2013

 

 

Infrasauny spatřily světlo světa teprve ve dvacátém století. Pracují na principu využívání infračerveného záření, které prohřeje naše svalové tkáně do hloubky a zbaví je toxických škodlivin.

Infralampy v infrasaunách jsou velmi efektivní, takzvané „infrateplo“ totiž může leckoho zbavit nejen nepříjemné celulitidy, ale uvolní namožené svalstvo, pomůže od úporné bolesti kloubů a samozřejmě také vyplaví endorfiny. Jinými slovy, budete se cítit opravdu skvěle jak na těle, tak bude potěšena i vaše duše. Pokud trpíte potížemi kardiovaskulární soustavy, nemáte zrovna v pořádku imunitu nebo jen chcete donutit váhu, aby ukazovala nižší číslo, je infrasauna určitě správnou volbou.

Infrasauna nepotřebuje přívod vody, v tomto směru postačí jen elektřina (230 V). Její pořízení nás vyjde na zhruba dvacet až čtyřicet tisíc korun a umístit se dají třeba i do menších bytů. Ty nejmenší infrasauny totiž mají rozměry zhruba jednoho metru čtverečního. A nebojte se, že by to bylo nějak nepohodlné, prostě si jen sednete a relaxujete. A navíc, provoz tohoto druhu sauny je poměrně levný. Prostředí pro saunování si totiž připravíte během čtvrthodinky, postačí jen zapojit infrasaunu do zásuvky. Vzhledem k tomu, že se nepotíte a nečeká vás žádné úporné vedro, můžete zde strávit třeba i třicet nebo čtyřicet minut.

nfrasauna je řešením hlavně pro ty, kteří si ze zdravotních důvodů nemohou dovolit vstoupit do klasické finské sauny. Tedy lidé, kteří mají například potíže se srdcem, krevním oběhem nebo je třeba zrovna teď sužuje chřipka či nachlazení a neradi by asi trávili čas sprchováním se ve studené vodě, která je průvodním jevem finské sauny.

Takzvané „suché teplo“ infrasauny pomůže i při artróze nebo tehdy, když se potřebujeme třeba po těžkém úrazu dostat zpět do formy.

Přidat komentář