Dopřejte si vodní a perličkovou masáž
Pořídíte-li si vířivku či hydromasážní vanu, bude si moci užívat vodní a perličkovou masáž, kdykoliv budete chtít. Nevíte přesně, co si pod vodní a perličkovou masáží představit? Čemu prospívají?
Rozmanité masážní systémy
Masážní systémy hydromasážní van jsou rozmanité. Liší se od sebe mnohými aspekty. Patří do nich výkon agregátů, trysky a jejich technické parametry, ovládání systému atd. Nastavení trysek umožňuje vodní či perličkové masáže. Některé systémy vám dopřejí požitek z obou masáží, jiné jsou vybavené i dalšími funkcemi.
Vodní masáž
Vodní masáž neboli hydromasáž působí na malou část těla a tím dochází k hloubkovému prokrvení svalů i orgánů. Proto kromě relaxace a duševního odpočinku vám přináší i mnoho pozitivní účinků na vaše fyzické zdraví.
Vodní masáž posiluje imunitní systém, prohřívá organismus, uvolňuje svalové napětí, zmenšuje bolest kloubů a svalů, ale také podporuje látkovou výměnu i krevní oběh.
Nemáte-li hydromasážní vanu doma, můžete si ji (nebo vířivou vanu) dopřát v různých wellness centrech či hotelích. Vodní masáž patří mezi nejrozšířenější vodní masážní procedury.
Masáž perličkovou koupelí
I perličková koupel patří mezi oblíbené lázeňské vodní procedury. Setkáte se s nimi i pod názvem „bublinková koupel“.
U masáže perličkovou koupelí je výrazný zklidňující efekt a na rozdíl od vodní masáže zde dochází k povrchovému prokrvení (ne hloubkovému). Voda je obohacená o vzduch. Tím vznikají oblíbené perličky s masážním efektem.
Perličkové koupele se provádějí v chladné i horké vodě. Chladnější perličková koupel otužuje organismus, léčí pohybové ústrojí, pomáhá od bolesti a podporuje krevní oběh.
Horká perličková koupel se nedoporučuje při vysokém tlaku. Naopak příznivě působí při nízkém tlaku a zlepšuje prokrvení.
Ať už absolvujete hydromasáž či masáž perličkovou koupelí, dopřejte si po ní relaxaci v suchém zábalu. Bude to příjemné zakončení, při kterém si naplno vychutnáte uvolnění a pohodu.
Přidat komentář