Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Shiatsu: Zkuste japonskou masážní techniku

Shiatsu: Zkuste japonskou masážní techniku
Publikováno 26/05/2013

 

Vyznáte se v masážních technikách? Nemusíte být kdovíjaký znalec, abyste alespoň slyšeli o shiatsu. Víte, že jde o masáž, ale nevíte, co si pod ní přesně představit a čím se odlišuje od jiných masáží?

 

O Shiatsu

Shiatsu představuje japonskou masážní techniku založenou na aplikaci tlaku prsty, ale také celými dlaněmi, koleny, lokty či chodidly na různé body na těle člověka. Tím se obnovuje energetická rovnováha těla.

Masáž má probíhat na futonu, což je speciální matrace z přírodního materiálu. Masér tak může při masáži lépe zapojit váhu celého těla.

Shiatsu má své silné kořeny ve východním léčitelství, ale v posledních letech se čím dál výrazněji dostává do západní kultury. Vychází z tradiční čínské medicíny.

Kvalita masáže se liší podle toho, koho navštívíte. Vždy se svěřujte do rukou odborníkovi, který shiatsu skutečně rozumí. Samotná masáž trvá kolem jedné hodiny.

 

Kdy vám shiatsu pomůže a kdy se jí vyhnout?

Při shiatsu dochází k příjemnému uvolnění těla i mysli. Masáž pro vás bude relaxací a váš organismus se lépe zregeneruje. Proto je dobré volit shiatsu jako masáž, jste-li v rekonvalescenci po různých úrazech, ale i po náročných léčbách.

Shiatsu pomáhá i při různých chronických potížích. Pravidelné masáže vám pomůžou zbavit se bolesti kloubů, svalů, chronické únavy atd.

Aplikace shiatsu má kladný vliv i na psychiku jedince. Odreagujete se od stresu, lépe zvládnete psychické obtíže a přispějete k rozvoji vaší osobnosti.

Vyhledejte však shiatsu, i když nemáte žádné obtíže. Masáž vám pomůže dosáhnout rovnováhy a díky tomu působí jako prevence proti různým nemocem.

A kdy byste se měli shiatsu raději vyhnout? Vyhněte se ji při horečnatých onemocněních, osteoporóze, křečových žilách, zánětlivých či kožních onemocněních.

Shiatsu si může dopřát i těhotná žena, ale vyhnout by se ji měla v první třetině těhotenství. Později, alespoň pokud nemá žádné komplikace, ji podstupovat může, i když samozřejmě s vynecháním některých bodů.

Přidat komentář