Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

WellnessZone.cz | October 4, 2020

Scroll to top

Top

Bez komentářů

Komu pomůže reflexní masáž?

Komu pomůže reflexní masáž?
Publikováno 20/05/2013

 

Vybíráte ze spousty masáží, která by vám mohla pomoci při vašich obtížích? Zvažte reflexní masáž. Možná právě na vaše zdravotní problémy bude nejlepší. Co je její podstatou a v čem vám pomůže?

 

Podstata reflexní masáže

Reflexní masáž (reflexní terapie) představuje nepřímou masáž. Provádí se na chodidle a nártu nohou. Působí na úrovni nervové, a proto je vhodné je aplikovat v případě, že nelze masírovat přímo postižený orgán či část těla. Masér zasahuje do reflexního oblouku, ve kterém se zdravotní potíž objevuje.

Díky této charakteristice se reflexní masáž hodí u různých degenerativních změn páteře a kloubů a dalších potíží, ale pro dlouhodobé zbavení se obtíží je nutné podstoupit více masáží a i po ustoupení problémů je žádoucí navštěvovat terapii kvůli udržení stávajícího stavu.

Při reflexní masáži se nepoužívá masážních prostředků. Masírování je pomalé a celkově masáž trvá cca 20 – 30 minut. Masáž lze doporučit lidem všech věkových kategorií. Výhodou reflexní terapií je, že má okamžitý efekt.

Podstupujete-li reflexní masáž či reflexní terapii poprvé, měli byste absolvovat s masérem vstupní pohovor, při kterém si s ním popovídáte o vašich problémech. Kvalitní masér totiž volí vždy individuální přístup odpovídající vašim potížím.

 

Účinky reflexní masáže

Reflexní masáž má pozitivní účinky v oblasti preventivní, ale také pomáhá, pokud již obtíže máte. Nejčastěji ji vyhledávají lidé, kteří potřebují prostřednictvím masáže pomoci s migrénou, neplodností, bolestmi svalů, poruchami prokrvení, při poruchách spánku a vhodná je reflexní masáž i u některých poúrazových stavů.

Při pochybnostech o vhodnosti reflexní masáže se poraďte s lékařem. Vždy se jim vyhněte po transplantaci orgánu. Masáží by se mohl aktivovat obranný mechanismus zamířený proti transplantovanému orgánu.

 

Přidat komentář